четвер, 30 жовтня 2014 р.

ЧИ БУДЕ РЕЗУЛЬТАТИВНОЮ ЧЕРГОВА РЕФОРМА ЖКГ, ПОКАЖЕ ЧАС

Автори проекту коаліційної угоди від БПП істотно звузили поняття реформи ЖКГ. Чомусь запровадження ринкових механізмів в сфері ЖКГ обмежено лише прийняттям законопроектів, які удосконалюють діяльність ОСББ. Але ОСББ – це не вся галузь. Є ще галузі теплопостачання, водопостачання, газопостачання й електропостачання, й вони не менше, або, навіть більше, потребують децентралізації та реформування, ніж ОСББ. Без децентралізації монополістів реформа ЖКГ не відбудеться ніколи. Всі вище перелічені галузі ЖКГ носять в Україні звання «природних» монополій, але ж це протирічить законам ринкової економіки. Для країн ЄС існування таких «природних монополій» є нонсенсом.
Реалізація реформи ЖКГ на думку «Блоку Петра Порошенка» має забезпечити  створення ефективного власника житла в багатоквартирних житлових будинках, здатного управляти належним йому майном, контролювати якість надання комунальних послуг. Це планується забезпечити за рахунок впровадження таких заходів, як вдосконалення діяльності об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, створення законодавчої бази для прийняття рішень загальними зборами в багатократних будинках, де власники не об’єдналися в ОСББ, надання можливості отримання власниками квартир в будинку інформації з реєстру про належність квартир в таких будинках іншим власникам.
На ринку обслуговування житла проектом коаліційної угоди пропонується здійснити ліквідацію монополії шляхом усунення регуляторних бар’єрів для входу нових компаній на ринок управління житловими будинкам та встановлення на рівні закону правил роботи, обов’язків та відповідальності.
Але чомусь авторами проекту коаліційної угоди жодним чином не згадується про необхідність внесення змін або скасування Закону України №1198-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків за енергоносії», яким фактично нівельовано право ОСББ та ЖБК обирати собі керуючу компанію, крім того останніх взагалі позбавили права приватної спільної власності, оскільки Законом №1198-VII передбачено надання комунальних послуг з використанням внутрішньобудинкових мереж.
Крім того, автори проекту коаліційної угоди від БПП істотно звузили поняття реформи ЖКГ. Чомусь запровадження ринкових механізмів в сфері ЖКГ обмежено лише прийняттям законопроектів, які удосконалюють діяльність ОСББ. Але ОСББ – це не вся галузь. Є ще галузі теплопостачання, водопостачання, газопостачання й електропостачання, й вони не менше, або, навіть більше, потребують децентралізації та реформування, ніж ОСББ. Без децентралізації монополістів реформа ЖКГ не відбудеться ніколи. Всі вище перелічені галузі ЖКГ носять в Україні звання «природних» монополій, але ж це протирічить законам ринкової економіки. Для країн ЄС існування таких «природних монополій» є нонсенсом. Для прикладу, в Лондоні газ та електроенергію постачають 40 компаній, воду – 4. Причому споживач має право змінити постачальника, або купувати вдень в одної компанії, вночі – в іншої, тому що так дешевше. Якщо є право вибору, є конкуренція. Якщо є конкуренція, зростає якість послуг. Для парламентської коаліції, яка має за мету імплементацію норм Угоди про асоціацію з ЄС у національне законодавство, такі прості економічні речі мають бути зрозумілими без додаткових підказок з боку громадськості.
Далі БПП попонує продовжити курс на вдосконалення механізмів тарифного та ліцензійного регулювання суб’єктів природних монополій, в тому числі через механізми RAB – регулювання, з метою, з одного боку, забезпечення таких суб’єктів необхідними фінансовими ресурсами для модернізації комунальної інфраструктури, а з іншого боку, встановлення цим суб’єктам вимог щодо підвищення якості комунальних послуг та здійснення контролю за виконанням відповідних вимог.
Також в проект коаліційної угоди не залишено поза увагою проблемне питання індивідуального опалення. БПП планується запровадження в схемах теплопостачання населених пунктів механізму, відповідно до якого визначатиметься регламентована територія теплопостачання, в межах якої може діяти тільки конкретна система теплопостачання (централізована чи автономна/індивідуальна), а також  встановлення чіткої відповідальності споживачів за самовільне користування тепловою енергією та від’єднання/відключення від теплових мереж/внутрішньобудинкових систем централізованого опалення.
Стосовно конкретного переліку законопроектів, які необхідно першочергово прийняти новому складу Верховної Ради України з метою реалізації коаліційної угоди висловився поки що чинний Віце-прем’єр міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, який зазначив, що після офіційного проголошення результатів виборів необхідно з перших днів прийняти законопроекти, які вже підготовлені: «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про засади державної регіональної політики», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства», Зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України (бюджетна децентралізція), «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про житлово-комунальні-послуги».
На жаль, доводиться констатувати, що БПП як політична сила, яка запропонувала коаліційну угоду, не має наміру розробляти єдину загальнодержавну Програму реформування житлово-комунального господарства, натомість пропонує обмежитися лише точковими змінами та прийняти законопроекти, які не є системоутворюючими. Чи буде це результативним – покаже час.

середа, 29 жовтня 2014 р.

БЕНЗИН ПОТРОХУ ДЕШЕВШАЄ

На всіх АЗС України ціна на бензин почала потроху знижуватися.
Так, ціна найпопулярнішого А-95 на різних заправках упала на 20-30 копійок за літр. А-92 подешевшав у середньому на 30-50 копійок, дизпальне на 20-25 копійок. Про це свідчать дані моніторингу Консалтингової групи "А-95".

ЗАКАРПАТТЯМ ВЖЕ КЕРУЄ В. ПАЦКАН


Результатом коаліційної домовленості стало призначення Валерія Пацкана головою Закарпатської обладміністрації.

вівторок, 28 жовтня 2014 р.

ТАРИФИ НА ВОДУ РАХУВАТИМЕМО ПО НОВОМУ

На урядовому порталі оприлюднено текст постанови Кабінету Міністрів від 01.10.2014 року №532, якою внесені зміни до постанови КМ від 1 червня 2011 р. №869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги”, зокрема затверджено новий Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

У ОБЛАСНИХ КОМУНАЛЬНИКІВ НОВИЙ КЕРІВНИК

Закарпатським комунальникам представили нового керівника

ОДАГолова Закарпатської ОДА у вівторок, 28 жовтня, представив колективу Департаменту житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури нового директора цього структурного підрозділу. Віктора Лукечу на посаді змінив Василь Пригара.

неділя, 26 жовтня 2014 р.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ПЛАТІЖКИ

Наказом Міндоходів від 22.10.2013 №609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», зареєстрованого Міністерством юстиції України від 05.11.2013

субота, 25 жовтня 2014 р.

ТАКІ БІЛІ ГУНІ ТІЛЬКИ В РІЧЦІ


Село Річка біліє гунями
Село Річка лежить далеко від автомобільних трас. Примостилося під самим Боржавським нагір’ям, звідси є прямий вихід на полонину. Там незліченні багатства з угіддями чорниць, килими квітів, цілющих рослин. Із глибин землі в селі б’ють аж 13 джерел із «квасом» — мінеральною водою.
Але не чорницями і квасом насамперед багата Річка — людьми, які звикли самі влаштовувати життя, не покладаючись на доброго дядька. Здоровий консерватизм річан, які не поспішають відмовлятися від звичаїв і занять предків, зробили їхнє село оазою різноманітних ремесел.

ЦІКАВО ПРО НАРОДНИЙ СУД ВОЛОВЕЦЬКОЇ ОКРУГИ

Народний суд Воловецької округи розпочав свою роботу в 1946 році і розмістився в будинку, який побудований наприкінці ХІХ століття. Корінний житель Воловеччини Ю. Тимкович 1896 року народження згадував: у  будинку теперішнього суду колись знаходилась корчма, і ще мій дід не один ґрайцер пропив у ній. Це було місце де обговорювались і укладались усі господарські угоди між заможними ґаздами.

пʼятниця, 24 жовтня 2014 р.

ЧОМУ ЗВІЛЬНЕНО 12 ГОЛІВ РДА НА ЗАКАРПАТТІ?

губальПричиною звільнення 12 голів РДА на Закарпатті стало небажання звільнених керівників району виконувати поставлене новим головою ОДА Василем Губалем завдання із забезпечення у кожному районі 40% голосів виборців за Блок Петра Порошенка та мажоритарників братів Балог. Про це повідомляє один зі звільнених Порошенком голів РДА, котрий із міркувань власної безпеки, попросив не вказувати його ініціали.

четвер, 23 жовтня 2014 р.

НАРАХУВАННЯ І СПЛАТА ЄДИНОГО ВНЕСКУ БУДУТЬ ПО НОВОМУ

Про затвердження Інструкції
про порядок нарахування
і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

Відповідно до статей 8, 10, 12, 25 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування”, підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,

ЩО НАМ ДАСТЬ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ВЛАДИ ?

З метою забезпечення децентралізації влади, фінансових ресурсів та зміцнення матеріально-фінансової основи органів місцевого самоврядування Урядом у квітні цього року схвалено програмний документ - Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади та затверджено План заходів щодо її реалізації, моніторинг виконання якого постійно здійснює  Мінрегіон.

субота, 18 жовтня 2014 р.

Держорганам заборонили надавати додаткові платні послуги

Держорганам заборонили надавати додаткові платні послуги

У приміщеннях держорганів заборонили надавати платні консультації з адмінпослуг, продавати бланки і т.п.
З метою усунення можливостей для зловживань Кабінетом Міністрів прийнято постанову від 01.10.2014 № 494 (діє з 14.10.2014), яким забороняється відносити до супутніх послуг, що надаються в приміщеннях держорганів:
  • надання консультацій, інформації, пов'язаної з наданням адміністративних послуг;
  • продаж бланків заяв та інших документів, необхідних для оформлення звернення про надання адмінпослуг;
  • надання допомоги в заповненні таких документів.
Зміни внесені з причини того, що часто представники органів державної влади змушували громадян, які зверталися за отриманням адмінпослуги, оплачувати різні додаткові послуги.
Відзначимо, що відповідно до Закону «Про адміністративні послуги» держоргани повинні самостійно забезпечити заявника документами та інформацією в обсязі, достатньому для отримання адмінпослуги без сторонньої допомоги.

четвер, 16 жовтня 2014 р.

За якою формою здавати розрахунок № 1ДФ за ІІІ квартал?

ГФС України в листі від 06.10.2014 р № 6390/7 / 99-99-17-02-01-17 повідомляє, що вже розроблено проект нової форми розрахунку ф. № 1ДФ, в якому необхідно буде відображати і суми утриманого військового збору. До набрання чинності нової форми № 1ДФ вона представляється за старою формою. Після вступу в силу нової форми податкові агенти зобов'язані будуть за новою формою подати новий звітний або уточнюючий розрахунок за III квартал 2014 із заповненням тільки загальної суми доходів, з якою утримано військовий збір, і загальної суми утриманого збору.

середа, 15 жовтня 2014 р.

ВІЙСЬКОВИЙ ЗБІР, ЩО І ЯК?

1. Чи підлягає оподаткуванню військовим збором сума соціальної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами?
Відповідь: З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів", яким, зокрема, тимчасово, до 1 січня 2015 року встановлено військовий збір.

неділя, 12 жовтня 2014 р.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЕЛЕКТРОННО ЗВІТУВАТИСЬ


ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області
Податкова звітність в електронному вигляді, отримана органами Міндоходів пізніше встановленого терміну, вважається поданою з порушенням терміну.

субота, 11 жовтня 2014 р.

КРЕДИТ НА КОТЕЛ

 У рамках реалізації урядової програми енергозбереження Ощадбанк розпочинає кредитування громадян на придбання котлів, що працюють на будь-яких видах палива та енергії крім природного газу. Програма передбачає відшкодування позичальникам частини суми кредиту.

понеділок, 6 жовтня 2014 р.

ЩО ТАКЕ КОМПЕНСАЦІЯ ДОДАТКОВИХ ВИТРАТ НА ЖКП?

 Що таке компенсація додаткових витрат на оплату ЖКП?
 Компенсація  передбачена для родин, середньомісячний статок яких, з розрахунку на всіх членів родини, не перевищує прожиткового мінімуму. Це відносно нова державна соціальна програма, прийнята постановою №83 Кабінету Міністрів у квітні поточного року.

неділя, 5 жовтня 2014 р.

Є антикризовий енергетичний штаб

В Україні відсутні технічні загрози, які можуть стати на заваді початку опалювального сезону.
Про це в ефірі "Подробиць" на Інтері заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
"Україна технічно готова до опалювального сезону. Технічно - я маю на увазі, що всі системи підготовлені, і ми не бачимо тут якихось загроз", - заявив він.

КОЛИ ВІДПОЧИВАТИМЕМО У 2015 РОЦІ

Святкові дні і релігійні свята, відповідно до статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2015 році:

субота, 4 жовтня 2014 р.

ВЧИТЕЛЬКО МОЯ,ЗОРЕ СВІТОВА

«Сонечко встає і шумить трава
Бачу стежку, де проходиш ти, рідна ти.
Вчителько моя, зоре світова,
Звідки виглядати, де тебе знайти?»
Рядки із «Пісні про Вчительку». Сл. Андрій Малишко
Муз. Платон Майборода
 

четвер, 2 жовтня 2014 р.

ОСНОВНА ПРИЧИНА ЗАНЕПАДУ ЖЕКів

Основна з причин занепаду галузі ЖКГ України є те, що підприємства два десятиліття функціонують в умовах штучного «політичного» обмеження з боку органів державної влади встановлення цін/тарифів на свої послуги на рівні собівартості витрат на їх вироблення.